Zapraszamy na piknik militarno – historyczny

W sobotę 15 września 2018r. w godzinach od 14.00 do 19.00 odbędzie się na Czyżkówku u zbiegu ulic Siedleckiej – Chmielnej – Byszewskiej kolejny, XIX Festyn Osiedlowy organizowany przez Radę Osiedla.

Tym razem impreza ma charakter Pikniku Historyczno-Militarnego, gdyż nasza dzielnica włącza się w krajowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W programie:

od godz. 14.00 – Wprowadzenie – „Ballada dla Niepodległęj” – w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 przy Zespole Szkół nr 16 w Bydgoszczy,

od godz. 15.00 – Sceny – odtworzą rekonstruktorzy min. z Bydgoskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych *DROMEDAR*.

Planuje się dioramy i odtworzenie fragmentów:

– Spotkania Józefa Piłsudskiego z Romanem Dmowskim

– Epizodów z życia codziennego okresu międzywojennego

– Sierpień/wrzesień 1939r. i narastający niepokój

– Wojnę obronną 1939r. oraz życie w okupowanej Polsce, Polski ruch oporu

– Upadek Berlina 8.V. 1945r.
a także :

* Oryginalny sprzęt wojskowy oraz broń z okresu międzywojennego i II Wojny Światowej,
* Ćwiczenia w rozkładaniu i składaniu broni palnej (deko),
* Możliwość odpłatnego wybicia nieśmiertelników,
* Zakupy na straganach min. militarnym,
* Porcja grochówki dla chętnych,
* Dmuchane zamki dla dzieci,
* Na życzenie – zdjęcia z rekonstruktorami na koniec pikniku…

Uwaga:
Chronologicznie odtwarzane sceny rekonstrukcyjne nie będą powtarzane. Tematyka kolejnych scen będzie podawana na bieżąco przez prowadzącego, dlatego warto uczestniczyć w imprezie już od początku i słuchać informacji.

W trakcie rekonstrukcji używane będą materiały hukowe.
Prosimy o zachowanie środków ostrożności i nie pozostawianie dzieci i zwierząt bez opieki.
Poruszamy się tylko po wyznaczonym terenie ogrodzonym taśmą.
W trakcie imprezy ze względów bezpieczeństwa należy stosować się do poleceń organizatorów.