Warsztaty kulinarne

WARSZTATY KULINARNE

organizowane w MDK nr 6 przy zespole szkół nr 16

Prowadzący: Iwona Barlik

W trakcie zajęć uczestnicy kształcą swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się niezbędne w dorosłym życiu. Doskonalą umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni.

Ponad to w czasie zajęć dzieci uczą się współpracy w grupie, czerpią radość ze wspólnego przygotowywania posiłków, pomagania innym oraz nabywają umiejętności samodzielnego przygotowywania potraw od momentu zaplanowania do posprzątania po pracy.

Na warsztatach dzieci uczą się pieczenia ciast, ciasteczek, przyrządzania deserów, przygotowywania kanapek, sałatek i surówek, konkretnych dań obiadowych i innych oraz doskonalą umiejętności nakrywania do stołu, ozdabiania go, a także kulturalnego zachowywania się przy nim.

A oto przykładowe zdjęcia z zajęć, akcji charytatywnych oraz konkursów :

ROK 2015 | ROK 2016 | ROK 2017 | ROK 2018